«Ак чәчәк» хәйрия акциясе

2018 елның 4 декабре, сишәмбе

3 декабрь көнне район мәдәният йортында инвалид балалары булган гаиләләргә ярдәм күрсәтү буенча «Ак чәчәк» хәйрия акциясе узды.

Залга керү юлында кунакларны Ак чәчәкләр белән каршы алдылар, алар иганә акчасына өләшенде. Көн дәвамында залда музыка яңгырады, хәйрия ярминкәсендә сувенирлар һәм төрле тәм-томнар тәкъдим ителде, күңелгә хуш килгән әйберләр: чәчәк композициясен үрү, балалар фоамиран буенча мастер-класс һәм салфеткалардан чәчәкләр ясау.

Ярминкәдә мәктәптән тыш эшләр үзәге, социаль яклау идарәсе, район туган якны өйрәнү музее, үзәк китапханә һәм Кама Тамагы татар мәктәбе педагоглары да актив катнашты.

173 азык-төлек пакетлары балачактан ук инвалидларга таратылган. Фойеда акча җыю кубы торды, аңа җыелган акчалар Кама Тамагы поселогыннан 2 инвалидлы бала тәрбияләүче  Гайфуллиннар гаиләсенә тапшырылды.

Инвалидлар җәмгыяте рәисе Анна Зубарева һәм Кама Тамагы муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары Елена Сороковнина мөмкинлекләре чикләнгән иң актив кешеләргә чәчәкләр һәм рәхмәт хатлары тапшырдылар.

"Ак чәчәк” хәйрия акциясендә актив катнашкан һәркемгә зур рәхмәт!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: