«Үсеш ноктасы» табигый-фәнни һәм технологик юнәлешле мәгариф үзәген тантаналы ачу

2022 елның 26 ноябре, шимбә

Безнең районда «Мәгариф»милли проектын тормышка ашыру темплары арта бара. Күптән түгел «үсеш ноктасы» мәгариф үзәге Татар урта гомуми белем бирү мәктәбендә тантаналы рәвештә ачылды. Ә бүген бу мөһим вакыйганы Иске Казиле мәктәбендә билгеләп үттеләр.

Балалар өчен Химия, Физика һәм биология кебек заманча җиһазландырылган өч Кабинетның ишекләре ачылды. Әлеге әһәмиятле вакыйгага кунакка Россия Федерациясе Дәүләт Думасы депутаты Илдар Ирек улы Гыйльметдинов килде. Шулай ук ачылу тантанасында район башлыгы Наил Альберт улы Вазыйхов һәм аның урынбасары Газинур Авхат улы Габидуллин, " мәгариф идарәсе» МКУ башлыгы Елена Александровна Гыймадиева да катнашты.

"Үсеш ноктасы" н ачу тантанасыннан соң укытучылар мастер - класс үткәрделәр, анда мәктәп укучылары турыдан-туры катнаштылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: