1 проекты кысаларында "Сайлау хокукы" фильмын күрсәтү

2021 елның 22 октябре, җомга

"Плюс один" проекты Татарстанда абортларны комплекслы профилактикалау максатыннан эшләнде. "Плюс один" абортларын комплекслы профилактикалау федераль проектын гамәлгә ашыру кысаларында бүген Кама Тамагы муниципаль районында Кама Тамагы шәһәр тибындагы поселогында "Умиление" Аналыкны яклау үзәге" коммерцияле булмаган автоном оешмасы президенты Белянкина Элина Ринат кызы белән очрашу узды һәм "Сайлау хокукы" (2020) абортлар проблемасы турында тулы метражлы фильм күрсәтелде.

Фильмны карарга район мәктәпләренең 16 укучысы, сыйныф җитәкчеләре, директорларның тәрбия эшләре буенча урынбасарлары, педагог-психолог, мәктәп директорлары чакырылган иде. Чарада барлыгы 95 кеше катнашты.

Татарстан Республикасында "Плюс один" абортларын комплекслы профилактикалау федераль проектын гамәлгә ашыру эше Татарстан Министрлар Кабинеты ярдәмендә оештырылды. Республика территориясендә "Плюс один" проектын гамәлгә ашыру координаторы итеп "Умиление" гаилә, аналарны һәм балачакны яклау үзәге" коммерцияле булмаган автоном оешмасы билгеләнде.

Фильмның профилактик өлешен көчәйтү максатыннан кинокүрсәтү башланыр алдыннан һәм аннан соң Сороковнинның социаль мәсьәләләр буенча башкарма комитет җитәкчесе урынбасары Елена Владимировна, табиб-акушер-гинеколог Рамазанова Патимат Шамил кызы, руханилар: Изге Богородица чиркәве рухание Отец Николай һәм Галимулла Хаҗим Хатыйп чыгышлар ясадылар.

Чараның координаторы Белянкина Элина Ринатовна булды. Ул профилактика һәм фикер алышу проблемалары белән килгән кешеләрне кыскача таныштырды, барысы да чакырылган иде. Фильм турында, картина булдыру идеясе һәм режиссер-сценарист турында сөйләде. Караганнан соң "ачык микрофон" булды. Чара тәмамлангач, һәркемгә тиешле тематика буенча буклетлар таратылды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: