“Безнең заман геройлары” республика премиясе

2021 елның 29 ноябре, дүшәмбе

2016 елдан Татарстан Республикасының Яшь гвардиясе “Безнең заман Геройлары” республика премиясен оештыра. Ул көндәлек тормышта батырларча эшләгән Татарстан Республикасы халкына җәмәгатьчелек игътибарын җәлеп итүгә юнәлтелгән. Премиянең төп максаты - яшьләр өчен мөмкин кадәр күбрәк уңай мисаллар күрсәтү, шуның белән бергә Татарстан Республикасы патриотының уңай образын формалаштыру.

Премия партнерлары булып «Бердәм Россия» Бөтенроссия сәяси партиясенең Татарстан төбәк бүлеге, Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министрлыгы һәм «Бердәм Россия Яшь гвардиясе» Бөтенроссия иҗтимагый оешмасының Үзәк штабы тора. Ел саен лауреатлар һәм тамашачылар саны арта, ә Премия үзе тагын да тантаналы төс ала, ул геройларны хөрмәтләү форматын гына түгел, концерт программасын да үз эченә ала.

Агымдагы елда Премия 11 декабрьдә узачак. Премиядә катнашу өчен 2020 елның 25 ноябренә кадәр гариза бирергә кирәк.

Бүләкләүгә кандидат турындагы мәгълүматны molgvardiatatar@gmail.com почтасына яисә Премияне оештыручылар офисына кәгазь саклагычта җибәрергә була: 420015 Татарстан Республикасы, Казан шәһәре, Максим Горький ур., 12а.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: