Мөлкәт салымнарын түләү срогы - 2020 елның 1 декабреннән дә соңга калмыйча

2020 елның 24 ноябре, сишәмбе

2020 елның 21 сентябреннән башлап, республикада яшәүчеләр 2019 елда транспорт, җир һәм милек салымын түләүгә салым хәбәрнамәләре белән почта юлламалары ала башладылар. Физик затлар өчен шәхси кабинеттан файдаланучыларга салым хәбәрләре турыдан-туры Шәхси кабинетка җибәрелә. Кирәк булганда салым хәбәрнамәсен теләсә кайсы салым органында алырга яки "Минем документлар" МФЦда гариза белән мөрәҗәгать итәргә мөмкин. Быел салымнарны 1 декабрьдән дә соңга калмыйча түләргә кирәк булачак.

Кәгазь салым хәбәрнамәсен алганда исәпләнә торган салымнарны түләүне теләсә нинди уңайлы ысул белән башкарырга мөмкин:

- "Салымнар һәм пошлиналар түләү" сервисы ярдәмендә Россия ФНС сайтында, УИН номерын кертеп;

- банклар бүлекчәләрендә һәм почта бүлекчәләрендә;

- банк түләү терминаллары яки банкларның мобиль кушымталары аша, салым хәбәрнамәсендә яки УИН кертүдә күрсәтелгән Qr-кодны яки штрих-кодны төшереп;

- федераль һәм төбәк дәүләт хезмәтләре порталлары һәм "Татарстан Республикасы Электрон хөкүмәте" терминаллары ярдәмендә, УИН номерын кертеп.

Салым түләүченең Шәхси кабинеты кулланучылары "Түләргә" клавишасыннан файдаланып, онлайн режимында салым түләү мөмкинлегенә ия.

Салым хәбәрнамәсен үтәү тәртибендә Россия Федераль салым хезмәте сайтында "2020 елгы салым хәбәрнамәсе"нең промо-битен (бүлеген) ачыкларга ярдәм итәчәк. Монда төп мәсьәләләр буенча мәгълүмат бар: салым хәбәрнамәсе нәрсә ул, аны ничек алырга һәм башкарырга, әгәр дә ул килмәгән булса, физик затлар мөлкәтенә салым салуда, узган ел белән чагыштырганда, үзгәрешләр нинди, хәбәрнамәдә күрсәтелгән салым ставкалары һәм ташламалары турында кайда белергә һәм алардан ничек файдаланырга, шулай ук салым түләмәү нәтиҗәләре турында мәгълүмат.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: