"Өскә!" республика конкурсы

2020 елның 23 октябре, җомга

"Өскә!" республика конкурсы чара 2009 елдан башлап ел саен үткәрелә, ул Татарстан Республикасы дәүләт хакимияте һәм җирле үзидарә органнары, учреждениеләр һәм оешмалар, яшьләр иҗтимагый берләшмәләре өчен идарә кадрларын әзерләү һәм стажировкалау механизмын формалаштыруга юнәлдерелгән.

"Өскә!» – Татарстан Республикасы дәүләт граждан хезмәтенең кадрлар резервына кертүгә конкурс процедураларын уңышлы узуга ярдәм итүче белем бирү программасы һәм 18 яшьтән 35 яшькә кадәрге яшьләр өчен стажировкалар системасы.

Конкурс яшь белгечләргә эшне Татарстан Республикасы министрлыкларында һәм ведомстволарында башларга мөмкинлек бирә. «Өскә! бу Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре һәм спорт министрлыгының, шулай ук Татарстан Республикасы дәүләт граждан хезмәтенең кадрлар резервына кертүгә конкурс процедураларын әзерләүдә һәм уңышлы узуда ярдәм итә.

Конкурсның Этаплары:

Заявка кампаниясе-2020 елның 20 октябреннән 10 ноябренә кадәр
Белем бирү программасы-2020 елның 14 ноябреннән 15 ноябренә кадәр
Эксперт ярдәме белән конкурс процедуралары һәм стажировка-2020 елның 16 ноябреннән 29 ноябренә кадәр
Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре, спорт һәм туризм министрлыгында кадрлар конкурсы 2020 елның 30 ноябреннән 30 декабренә кадәр узачак

"Өскә! бу яшь лидерларга ярдәм итәчәк:

Татарстан Республикасы дәүләт хезмәтенең кадрлар резервына керү мөмкинлеге.
Татарстан Республикасы министрлыкларында һәм ведомстволарында стажировка узу мөмкинлеге.
Профильле министрлар белән шәхсән очрашу мөмкинлеге.
РАНХиГС Президент академиясенең җәйге кампусына юллама алу мөмкинлеге бар.
Мәскәү шәһәре Хөкүмәтендә алмашу стажировкасына сертификат алу мөмкинлеге бар.
Файдалы танышулар алып бару һәм фикердәшләрнең ышанычлы командасы булу мөмкинлеге.
Ничек катнашырга?

сайтта гариза бирү rezervrt.ru;
сайтта тәкъдим ителгән форма буенча резюме тутырырга;
Instagram социаль челтәрендә яки Вконтактта «Татарстанда минем җәмгыятьнең тормышын ничек яхшыртырга, һәм моның өчен мин нәрсә эшлим» дигән темага пост язарга, шулай ук поставить vverx_rt исәбенә язылган яшьләргә хэштегны куярга.

Конкурста катнашучыларга таләпләр:

Россия Федерациясе гражданлыгын;
яше 18 яшьтән 35 яшькә кадәр;
Татарстан Республикасы территориясендә яшәргә кирәк;
Татарстан Республикасы дәүләт телләрен белү;
булу, югары белем түгел, ким дәрәҗәсе бакалавриат/специалитет.

Көндезге этапның конкурс программасы:

1. Тест

2. Иҗади үз-үзеңне презентацияләү

3. Идарә итү кейсларын чишү

4. Эссе

5. Шәхси әңгәмә

2017 елда 125 гариза бирелгән. Конкурс нәтиҗәләре буенча 14 җиңүче Татарстан Республикасының профильле министрлыкларында стажировка алды, ә соңрак Татарстан Республикасы Яшьләр хөкүмәтенең яңартылган составына керде.

2018 елда катнашу өчен Татарстан Республикасының 9 муниципаль берәмлегеннән һәм шәһәреннән 146 дәгъвачы гариза тапшырган, 30 финалист стажировка узу өчен тәкъдим ителгән.

2019 елда оештыру комитеты адресына Татарстан Республикасының 21 муниципаль берәмлегеннән 350 дән артык гариза килгән. Финалга 42 кеше чыкты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: