Район ветераннар советы пленумы

2024 елның 18 апреле, пәнҗешәмбе

Бүген Үзәк китапханәдә район ветераннар советы пленумы узды.

Юбилей чарасында Кама Тамагы муниципаль районы башлыгы Вазыхов Наил Альберт улы, Башкарма комитет җитәкчесенең социаль үсеш буенча урынбасары Сороковнина Елена Владимировна, район ветераннар (пенсионерлар) Советы Рәисе Габидуллин Газинур Авхат улы, район ветераннар Советы Президиумы әгъзалары, ветераннар активы, район оешмалары җитәкчеләре катнашты.

Фикер алышуның төп темалары: районда 2024 ел - Россия Федерациясендә игълан ителгән Гаилә елы кысаларында өлкән буын гражданнары өчен чаралар циклы үткәрү, райондагы демографик вәзгыять, никахларны теркәү һәм өзү, балалар туу, халыкның үлеме, Үзбәкстанда катнашучы гаиләләргә, шулай ук авыр тормыш хәленә эләккән чит ярдәмгә мохтаҗ гаиләләргә социаль ярдәм күрсәтү. Пленум ветераннар активын бүләкләү белән тәмамланды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: