август, 2017 ел
сишәмбе

19 и 20 август көнне Казаннан 40 чакрым арада Татарстан Республикасындагы Питрәч авылының наратлыгында Меша елгасы ярында "Скорлупино" йомырка фестивале - бәйрәм-карнавалы узачак.

ТР Гидромецентр мәгълүматлары буенча иртәгә, 9нчы август көнне алмашынучан болытлы һава көтелә. Урыны белән яңгыр. Җил төньяк-көнбатыштан 5-10, урыны белән 14 м/с кадәр. Минималь һава температурасы төнлә +11..+14, максималь көндез +19..+23.

Эшләүче пенсионерларның 1 августтан пенсиясе арта. Бу Россиядә яшәүче 14,3 миллионлап кешегә кагыла. Акчаның арткан өлеше уртача 200 сум тәшкил итәчәк. Бу хакта Пенсия фондына сылтама белән ТАСС агентлыгы хәбәр итә.

Акция инде берничә ел рәттән уздырыла. Әлеге чара барышында күп кенә балаларга мәктәп кирәк-яраклары алырга ярдәм кулы сузыла. Быел беренче класска 153 укучы бара, шулар арасыннан кискен мохтаҗ булган 49 бала. Район буенча 2-11нче класслыларның 64 укучысы мәктәп кирәк-яракларына мохтаҗ.

Аьпинист көне — чын ир егетләр һәм кыю хатын-кызлар көне.Әлеге истәлекле көн Альп тавын буйсындырган ике кыю швейцар — врач Мишель-Габриэль Паккардка (Michel-Gabriel Paccard, 1757–1827) һәм и тау юлчысы Жак Бальмга (Jacques Balmat, 1762–1834) бщйле барлыкка килгән.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: