май, 2017 ел
сишәмбе

9 Майда,  Район мәдәният Йортында узган бәйрәм концерты ахырында,  Җиңү Көненә багышланган "Куйбышев Затон штп - Кама Тамагы штп" традицион велоузышта һәм җиңел атлетикада катнашучыларны бүләкләү тантанасы узды.

Чарада Кама Тамагы муниципаль районы Башлыгы Павел Лоханов,  ТР гражданнар оборонасы эшләре һәм гадәттән тыш хәлләр министры урынбасары Илһам Насыйбуллин, районның хәрби комиссары Дамир Сергеев, "Үлемсез полк" Бөтенроссия акциясендә һәм Бөек Ватан сугышында Җиңүнең  72 еллыгын бәйрәм итүгә багышланган истәлекле митингта катнашкан каматамагылылар  бар иде. Шулай ук бюстны ачу тантанасына улы, фронтовик Иван Михайлович Чирков җитәкчелегендә якташыбызның барлык туганнары һәм якыннары килгән иде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: