Кама Тамагы муниципаль районында «Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит» хәйрия акциясе кысаларында тантанасы

2019 елның 22 августы, пәнҗешәмбе

Бүген, 2019 елның 22 августында,. Т.Миңнуллина исем. паркта 1 сентябрьдә беренче сыйныфка барачак балаларга канцтоварлар тутырылган портфельләр тапшыру тантанасы булды.

«Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит» хәйрия акциясенең иганәчеләре - район оешма-учреждениеләре, предприятиеләре коллективлары һәм җитәкчеләре, җирлек башлыклары. Барлык битараф булмаган кешеләргә рәхмәт белдерәбез!

2019-2020 нче уку елында районда беренче сыйныфка 135 беренче сыйныф укучысы килә, аларның 40ы-күп балалы һәм аз керемле гаиләләрдәге балалар, анда бары тик бер генә ата-ана яки инвалид балалар бар.

Хәйрия акциясен оештыручылар һәм спонсорлар, беренче сыйныф укучылары, аларның әти-әниләре һәм якыннары ярдәме белән бүген бәйрәм булды. Россия Федерациясе Дәүләт флагы көненә багышланган иҗат коллективлары чыгышлары, мастер-класслар һәм күргәзмә оештырылды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: