«Наше время – Безнең заман» эшче яшьләр иҗаты VII ел саен үткәрелә торган ачык республика телевизион фестивале

2019 елның 24 мае, җомга

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты боерыгы нигезендә, Татарстан Республикасы Президенты Р. Н. Миңнеханов ярдәме белән «Наше время - Безнең заман» эшче яшьләр иҗатының VII ел саен үткәрелә торган ачык республика телевизион фестивале старт алды.

Фестивальнең сайлап алу этаплары 2019 елның октябреннән ноябренә кадәр Әлмәт, Я.Чаллы, Зәй һәм Казан шәһәрләрендә узачак, суперфинал һәм гала-концерт - Казанда.

Фестивальдә төрле милек формасындагы предприятиеләр һәм оешмаларның вәкилләре катнаша ала: сәнәгать предприятиеләре, балалар бакчалары, мәктәпләр, торак-коммуналь хуҗалык оешмалары, хастаханәләр, муниципалитетлар, социаль хезмәт күрсәтү өлкәсе оешмалары вәкилләре һәм филиаль челтәрле (холдинглар) булган башка предприятиеләр фестивальдә һәр аерымланган бүлектән аерым командалар катнаша ала.

Фестивальнең яңартылган нигезләмәсе һәм кирәкле барлык мәгълүмат Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министрлыгының рәсми сайтында урнаштырылган http://mpt.tatarstan.ru/rus/televizionniy-festival-rabotayushchey-molodezhi.htm һәм Фестиваль сайтында - www.bzzm.ru. Катнашу өчен фестивальнең 2019 елның 25 сентябренә кадәр нигезләмәсе нигезендә заявка бирергә кирәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: