«Минем шәҗәрәм» республика конкурсы

2019 елның 21 марты, пәнҗешәмбе

Конкурсны Татарстан Республикасының Архив эше буенча Дәүләт комитеты оештыра.

Конкурс 2019 елның 20 мартыннан 30 апреленә кадәр үткәрелә.

Конкурсның төп максаты - гаилә шәҗәрәсе традицияләрен яңарту, гаилә кыйммәтләренә ярдәм итү.

Конкурста биш яшь төркемнәре буенча теләгән һәркем катнаша ала:

1 Төркем - 1-4 сыйныф укучылары;

2 төркем-5-8 сыйныф укучылары;

3 төркем-9-11 сыйныф укучылары;

4 төркем – 18 яшькә кадәрге һөнәри белем бирү оешмалары укучылары;

5 төркем-18 яшьтән өлкәнрәк физик затлар.

Конкурста җиңүчеләр һәр яшь төркеме буенча аерым билгеләнә.

Конкурста катнашу өчен 16 яшьтән яшьрәк катнашучы заявкасына катнашучыларның ата-аналарының берсе (яки законлы вәкил) имза сала.

Конкурс читтән торып үткәрелә. Конкурста катнашучыларның эшләре читтән торып 2 этапта карала, 5 төркемдә катнашучыларның эшләреннән тыш (Конкурста катнашучыларның эшләре 5 төркем конкурсның икенче этабына җибәрелә):

1 этап – муниципаль районнар башкарма комитетларының архив бүлекләре тарафыннан 2019 елның 20 мартыннан 15 апреленә кадәр уздырыла;

2 этап – республика, 2019 елның 16 апреленнән 30 апреленә кадәр уздырыла.

Республика этабына Татарстан Республикасы муниципаль районнарыннан һәр яшь төркеме буенча 1 эш җибәрелә.

Конкурста катнашу өчен муниципаль этапта гаризаны электрон рәвештә һәм/яки электрон рәвештә, Татарстан Республикасы Кама Тамагы муниципаль районы Башкарма комитетының архив бүлеге адресына җибәрергә кирәк:

Адрес: 422820, Кама Тамагы штп.Кама Тамагы штп, Гагарин ур., 80 йорт (элеккеге бала тудыру йорты бинасы), 1 кат

E-Mail: Irina.Bastrygina@tatar.ru

Белешмәләр өчен телефон: 8(84377) 2-11-54.

Конкурста катнашу өчен тулырак мәгълүмат Татарстан Республикасы Дәүләт архивының «Интернет» мәгълүмат-телекоммуникация челтәрендә урнаштырыла: http://arhiv.tatarstan.ru.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: